Firma

MACTRONIC Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą we Wrocławiu jest czołowym producentem i dystrybutorem oświetlenia bateryjnego oraz akumulatorowego w Polsce.


Historia firmy sięga końca lat 80. XX wieku – wtedy Czesław Mocek stworzył firmę zajmującą się produkcją i sprzedażą latarek. Firmę, która w ciągu ostatnich 25 lat stała się największym polskim i jednym z największych w Europie producentów sprzętu oświetleniowego, przeznaczonego zarówno dla profesjonalistów (służb mundurowych, sportowców), ratowników jak i użytkowników domowych, turystów, majsterkowiczów, rowerzystów itp.

Misją Mactronic od początku działalności jest dostarczanie klientom produktów innowacyjnych, idealnie dopasowanych do różnorodnych potrzeb. Każdy nowy model latarki tworzony jest w oparciu o badania i analizy potrzeb potencjalnych użytkowników - dlatego w ramach Mactronic od początku działalności funkcjonuje dział projektowy, w którym powstają opatentowane rozwiązania technologicznie. W bogatej ofercie ponad 500 modeli, wiele latarek jest opartych na własnych wzorach przemysłowych.

Mactronic nie tylko oferuje klientom standardową gwarancję na swoje produkty, ale także zapewnia doradztwo, profesjonalną obsługę, wsparcie pogwarancyjne oraz konsultacje na etapie projektowania nowego produktu – tak, by każda nowość w 100% dopasowana do wymagań potencjalnego użytkownika. Co ważne, wybierając latarki z oferty Mactronic klienci mają pewność, że nawet wiele lat po zakupie bez problemu będą mogli usunąć wszelkie usterki, czy wymienić elementy eksploatacyjne.

Firma Mactronic poza działalnością producencką zajmuje się również dystrybucją. Już w 1998 roku uzyskaliśmy wyłączne, autoryzowane przedstawicielstwo producenta latarek profesjonalnych Streamlight USA, a także otrzymaliśmy wyróżnienie Outstanding International Distributor oraz prowadzenie wyłącznego Autoryzowanego Centrum Serwisowego w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2000 r. zwyciężyliśmy w przetargu ze środków Banku Światowego organizowanego przez Komendę Główną Policji na wyposażenie policji drogowej w Polsce, zgłaszając latarkę SL20XP Streamlight. W 2001 r. zwyciężyliśmy latarką Streamlight Polystringer w przetargu organizowanym przez Komendę Główną Straży Granicznej na rzecz wyposażenia funkcjonariuszy tej straży. Natomiast w 2005 r. Mactronic uzyskał certyfikat ATEX dla grupy produktów Streamlight. Ponadto na stałe współpracujemy z innymi międzynarodowymi firmami, jak np. CAA Tactical - światowym liderem w projektowaniu i produkcji najwyższej klasy zaawansowanych akcesoriów do broni, amerykańską firmą BUCK Knives produkującą profesjonalne noże dla myśliwych, wędkarzy, fanów survivalu, a także noże codzienne i turystyczne, Body Specs - producentem wysokiej klasy gogli i okularów dla wojska. W naszej ofercie znajdują się również sygnalizatory bezpieczeństwa firmy E-Flare.


Każdego roku sprzedajemy ponad milion różnych latarek na terenie Polski oraz za granicą.


Wśród naszych kontrahentów są firmy z państw Unii Europejskiej, jak Niemcy, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja, Austria, Węgry, Słowenia, Grecja, Włochy, Belgia, Holandia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania, Bułgaria oraz i spoza UE, jak Szwajcaria, Ukraina, Białoruś, Serbia, Chorwacja, Kosowo, Lichtenstein, Turcja, a także RPA, Malezja czy Nowa Kaledonia.